Haber

Melda Bayer kimdir?

Eski DSP Milletvekili ve Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Melda Bayer, UYGÜN Partisi’nin bugün düzenlediği grup toplantısına katıldı. Kürsüde konuşma yapan Bayer’in rozetini UYGUN Parti lideri Meral Akşener taktı.

1950 yılında Sivas’ta doğan Bayer, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğü’nde memur, Ordu Yardım Kuruluşu (OYAK) Ordu Piyasalar Başkanlığı Satınalma Koordinatörlüğü, Ankara Cumhuriyet Lisesi’nde İngilizce öğretmenliği yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Bayer, özel sektörde yönetici olarak çalıştı.

18 Nisan 1999’da yapılan genel seçimlerde Demokratik Sol Parti’den (DSP) Ankara Milletvekili seçildi (21. Dönem). Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyeliği yaptı.

Bülent Ecevit’in kurduğu 57. Hükümet’te Hasan Gemici’nin yerine 10 Temmuz 2002’de Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı olarak atandı. 18 Kasım 2002 tarihine kadar Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı olarak görevine devam etti. Bakanlığını yeni Bakan Güldal Akşit’e devretti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu